PL

Nasze autorytety

Nasze autorytety i przyjaciele

 

Andrzej Makacewicz JNBT

Andrzej Makacewicz JNBTTrener i założyciel największej szkoły jeździeckiej w Polsce – Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic – JNBT. Jest również profesjonalnym instruktorem nurkowania, żeglowania oraz narciarstwa, jednak jego przygoda z końmi zaczęła się, kiedy był dzieckiem. Jego doświadczenie powstało dzięki długotrwałej nauce od największych autorytetów jeździeckich w świecie, takich jak: Pat Parelli, Clinton Anderson, Chris Cox, Richard Winters, David O’Connor, Craig Cameron, Buck Brannaman, Jack Brainard, LesterByckley and Steve Halfpenny; pracował dla Monty Robertsa, pracował z kowbojami w Montanie ucząc się i poznając naturalne zachowania dzikich koni i zajeżdżając dzikie konie. W swoim doświadczeniu ma ponad 6 tysięcy koni. Występuje na narodowych pokazach jeździeckich w Polsce i we Włoszech, był sędzią i sekretarzem generalnym PLWiR. W końcu zainspirowany dzięki Dr Robertowi Millerowi, weterynarzowi i światowej sławy końskiemu behawioryście, Andrzej stworzył  swój własny wielopoziomowy system treningowy dla jeźdźców o różnym poziomie zaawansowania w różnych dyscyplinach jeździeckich, który stał się największą w Polsce oraz w tej części Europy szkołą, trenującą ok 7 tys. jeźdźców – od początkujących do poziomu kadry polskiej. Każdy koń jest dla niego niepowtarzalną historią, w której sednem jest piękno relacji i przyjaźni.

 

 

 

Ola Najman JNBT

Trzygwiazdkowy trener wykładowca w szkole Andrzeja Makacewicza – Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic. Od 15 lat zajmuje się jeździectwem, z czego od 5 lat jeździectwem naturalnym, głównie w programie JNBT. W swoim doświadczeniu ma ok 1500 koni, w tym konie dzikie, młode, trudne. Uczestniczyła w klinikach Richarda Winters’a, Bucka Brannaman’a, Gerda Heuschmann’a, Dale Myler’a, uczyła się u Guya Robertsona w Anglii, obserwowała pracę Reinera Schelbert’a, Marry Kitzmiller, czytała też dr Roberta Miller’a, Ricka Lamb’a, Monty Roberts’a, Pata Parelli’ego, Chrisa Cox’a, Clintona Anderson’a, Aloisa Podhayskiego, Cesara Millana, Kevina Richarson’a, Johna Jyons’a, Raya Hunta, Toma i Billa Dorrance’a. Martina Black’a i wielu innych. W 2012 wystąpiła ze swoim koniem na pokazie studentów na Myśląc o Koniu w Karpaczu, a w 2013 na Cavaliadzie w Lublinie. Uważa, że jeździectwo to niekończąca się historia i ciągle szuka i uczy się od koni i ludzi. Oprócz jeździectwa kocha bliskość natury, podróże, muzykę, żeglarstwo.

 

 

Katarzyna Majewska SKH SKARBIEC

Właścicielka wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju Stadniny Koni Huculskich „Skarbiec”. To właśnie z tej hodowli pochodzą wszystkie nasze hucuły.

Kasia szkoli hucuły ze swojej hodowli już od ich pierwszych minut życia stosując u źrebiąt metodę imprintingu, dzięki czemu nie boją się później się żadnych foli, plastikowych butelek, czy innych dziwnych rzeczy.
Obserwując swoje hucuły Kasia potrafi określić charakter każdego konia i ocenić, czy jest już gotowy aby przejść na wyższy poziom treningu.
Korzystając z technik jeździectwa naturalnego, uczy hucuły pracując z ziemi i z siodła. W Stadninie Koni Huculskich "Skarbiec" konie żyją na pastwiskach, bez stajni w odpowiednio dobranych grupach, w warunkach zbliżonych do naturalnych warunków życia koni. Takie utrzymanie koni, oprócz tego że zaspokaja naturalne końskie potrzeby, ułatwia również treningi, ponieważ konie uczą się od siebie nawzajem. Dzięki połączeniu tych wszystkich czynników konie od pierwszych dni nabywają prawidłowe zachowania, są zrównoważone, bezpieczne dla człowieka i  chętne do współpracy.  Jako doświadczony hodowca Kasia chętnie dzieli się swoją wiedzą.

SKH "Skarbiec" to magiczne miejsce, warte odwiedzenia, w którym można znaleźć magiczne hucuły.

Wróć